انگیزه

zahraR

انگیزه

پستتوسط zahraR » سه شنبه 23 اسفند 1390, 4:48 am

سلام.لطفا راهنمایی کنید چگونه انگیزه مطالعه ایجاد کنم؟ وقت مطالعه من شبهاست.اصلا انگیزه خواندن ندارم.تا کتاب دستم میگیرم بخونم خوابم میگیره و.....صبح که میشه از خودم ناراحت میشوم که چرا اینقدر تنبل شدم و درس نمیخونم.

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

سئوال وجواب : انگیزه

پستتوسط کارشناس آموزشی » سه شنبه 23 اسفند 1390, 6:40 am

انگیزه شما بستگی به میزان علاقه شما به یادگیری و آینده ای که از قبل برای این رشته متصور هستید دارد وهمچنین بستگی به رشته انتخابی ومیزان تجربه شما ازاین مباحث دارد لذا مواردیکه باید درنظرداشته باشید
1- رشته ای راانتخاب کنید ومطالعه کنید که متناسب باپایه درسی و علاقه شما و تجربه های قبلیتان باشد ونکات مثبت این رشته رادرنظر داشته باشید
2- برنامه ریزی کنید وخودرامتعهد به اجرای برنامه بدانید وبه هیچ عنوان برنامه مطالعه راعقب نیندازید
3- روی ساعات مطالعه مدیریت زمان داشته باشید و از قاتلان زمان مثل تلفن دوستان تلوزیون و... دوری کنید
4- بطور صحیح مطالعه کنید وروش مطالعه درست و تمرکز روی مطالب را درنظرداشته باشد
5- اهمیت قبولی خودرادرک کرده وبدانید باسختی که میکشید چه میزان ارزش افزوده برایتان ایجادمیشود تصورکنید اگر این رشته رادربین الملل بخوانید باید 16میلیون هزینه کنید پس این مدت کوتاه رابه خواندن اختصاص دهید معادل پیداکردن این پول میباشد
6- شیرینی قبولی درمقطع ارشد یک موفقیت بی نظیر برای شما میباشد و یک انسان دیگری از شما میسازد وراه رابرای ورود به مقطع دکتراباز میکند و مورد تحسین دوستان و نزدیکان قرارمیگیرید وحسرت کسانی که درهمان مقطع باقی مانده اند
به قبولیتان فکر کنید که بعد ازآن به چه چیزهایی خواهید رسید وبرای این کار هرچقدرمیتوانید ازنظر زمانی هزینه کنید وکارهای دیگر راتعطیل کنید

sahel.amiry

جواب: انگیزه

پستتوسط sahel.amiry » سه شنبه 2 خرداد 1391, 6:08 pm

منم یه پیشنهاد دارم.سعی کن وقتی داری برا خودت برنامه می نویسی ،برا شروع یه برنامه ای بچینی که اجراش برات مثل آب خوردن باشه،یا یه برنامه کم حجمی بنویسی که اگه به تنبل ترین و درس نخونترین آدم دنیا هم که بدیش راحت بتونه اجراش کنه .اگر حجم درسی که برا خودت نوشتی خیلی خیلی خیلی خیلی کم بود(یا حتی اگه بخوای تو 1روز فقط1صفحه بخونی)هم مهم نیس . مهم اینه که تو بالاخره یه تصمیمی گرفتی و داری برا رسیدن به هدفت یه کاری می کنی،حالا هرچقدهم که کوچیک .به هرحال خیلی بهتر از "هیچ" کاری نکردنه.یه مدتی که با این برنامه ادامه دادی و "کاملا" بهش عادت کردی(بازم مهم نیس که این زمان عادت کردنت چقد طول بکشه)،یواش یواش (خیلی کم کم)حجم درسایی که باید بخونی رو بالا می بری.فقط یادت باشه هیچوقت "عجله" نداشته باشی،چون میدونی که دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است.اگر فکرکنی که خیلی کم یا خیلی کند داری میخونی،و شروع کنی به باعجله حجم درساتو زیاد کردن مطمئن باش خیلی زود دلتو میزنه و کاملا میذاریش کنار.موفق باشی

la.ahmadi21

سئوال : انگیزه

پستتوسط la.ahmadi21 » یک شنبه 22 مرداد 1391, 9:31 am

با سلام یک سوال داشتم من 28 سالمه و فکر می کنم دیگه برای ارشد دیر شده البته تصمیم جدی گرفتم بشینم بخونم برای ارشد و رشته مورد علاقم رو پیدا کردم ودنبال منابع و ثبت نام در کلاسهای شما هستم اما باید یک جورایی کارم رو هم کناربزارم با هرکی مشورت میکنم بهم میگن همه دنباله کارن و تو میخوای بیای برای ارشد بخونی یا میگن تا تودیگه ارشد بگیری 32 سالت شده و دیگه کارپیدا نمیکنی وقتی اینجوری میگن یک خورده انگیزم را ازدست میدهم ممنون میشم کمک و راهنماییم کنید آیا به نظر شما دیر شده ؟؟مثلا نزدیکترین فرد خانوادم بهم میگه تو خوب بود 3 سال پیش ارشد میخوندی نه الان دیگه راستش انگیزم بااین حرفها هرروز کمتر میشه . تا تصمیم جدی میگیرم یکی اینجوری بهم میگه سرد میشم ممنون میشم اگه لطف کنید وجواب کوتاهی به من بدین.

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

جواب : انگیزه

پستتوسط کارشناس آموزشی » یک شنبه 22 مرداد 1391, 10:18 am

نه دیرنشده - افرادبالای 30سال هم زیادن که برای ارشد شرکت میکنن وازما خدمات میگیرن - اگردکتراتونم بلافاصله بعد از ارشد ادامه بدید هیچ فرقی باافرادی که پیوسته ادامه دادن ندارید

بازگشت به “آزمونهای مختلف وسوالات متفرقه”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 84 مهمان