علوم تغذیه

سؤالات تلگرام

Re: علوم تغذیه

پستتوسط سؤالات تلگرام » یک شنبه 7 آبان 1396, 2:32 pm

سوال از: الحمدالله الذی خلق الحسین
سلام علیکم.با توجه به مصوبه وزارت بهداشت در مورد حذف رشته اتاق عمل از کارشناسی های مورد پذیرش ارشد تغذیه، با توجه به اینکه بنده چند ماهه دارم منابع ارشد تغذیه رو میخونم، راهکاری برای ادامه این رشته نیست؟مثلا در ارشد رشته ای بخونم که بتونم بعدا دکتری تغذیه بالینی بگیرم و مجوز مطب هم داشته باشم؟

سؤالات تلگرام

پستتوسط سؤالات تلگرام » یک شنبه 7 آبان 1396, 2:59 pm

سوال از: Z
با سلام و خسته نباشید .من کارشناسیم مهندسی کشاورزی صنایع غذایی بوده حالا به تغذیه علاقه دارم و میخام ارشد بدم بنظرتون کنکور تغذیه شرکت کنم یا صنایع غذایی کنترل کیفی وزارت بهداشت؟اگه تغذیه شرکت کنم خاستم بدونم که برای سال ۹۷ منابع تغیر نکردن ؟ببخشید شرکت دوباره در کنکور سراسری و رفتن به کارشناسی پرستاری آیا کار عاقلانه ای است یا همون ارشد خوب است؟؟

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

پستتوسط کارشناس آموزشی » یک شنبه 7 آبان 1396, 6:58 pm

سلام
تغذیه بهتره-خیر-ارشد بخونید بهتره

baharhn49

پستتوسط baharhn49 » دو شنبه 8 آبان 1396, 8:17 am

سلام. وقت بخیر. من کارشناس پرستاری هستم. امکانش هست ارشد تغذیه و یا دامپزشکی شرکت کنم؟! هر کدوم ازین دو رو بتونم شرکت کنم امکانش هست منابع مطالعه رو بهم معرفی کنید لطفا. و اینکه اگر ارشد تغذیه بخوانم حق مطب دارم؟!

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

پستتوسط کارشناس آموزشی » سه شنبه 9 آبان 1396, 6:22 am

سلام
بله-بله میدن
تغذیه کراس ومادرن2016-فیزیوگایتون ،بیوشیمی لنینجر-بسته آموزشی بگیرید بهتره حجم منابع زیاده

سؤالات تلگرام

پستتوسط سؤالات تلگرام » سه شنبه 9 آبان 1396, 8:11 am

سوال از: زهرا
خیلی ممنون با توجه به اینکه بهداشت ایمنی مواد غذای با صنایع غذای گرایش کنترل توی یک مجموعه هستند به نظرتون کدوم بهتره ک شرکت کنم؟

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

پستتوسط کارشناس آموزشی » سه شنبه 9 آبان 1396, 6:28 pm

فرق چندانی باهم ندارند بهداشت بهتره براتون

sahar4

پستتوسط sahar4 » شنبه 13 آبان 1396, 7:41 am

با سلام.
من 27 سالمه. کارشناسی اتاق عمل خوندم و ارشد علوم بهداشتی در تغذیه و هردو را در دانشگاه دولتی و روزانه خوندم. دو سال طرح اجباری دوران کارشناسیم هم گذراندم. الان تصمیم گرفتم برای پزشکی یا دندانپزشکی بخونم.
میخواستم بپرسم با این سوابق امکان کنکور مجدد چه در دانشگاه سراسری چه آزاد و یا بین الملل را دارم؟
نحوه قبولی در دانشگاه بین الملل چگونه است؟ ایا باید در کنکور سراسری شرکت کنم؟ و چه رتبه ای می خواهد؟
امکان قبولی در رشته پزشکی یا دندانپزشکی بدون کنکور در دانشگاهی وجود دارد؟
و بطور کلی به نظر شما آیا تصمیم درستی است در این سن و بعد از گرفتن مدرک ارشد برگردم و رشته پزشکی یا دندانپزشکی بخونم؟
و کدام رشته بهتر است بخونم؟ پزشکی یا دندانپزشکی؟
هزینه پزشکی یا دندانپزشکی در دانشگاه آزاد و بین الملل چقدر است؟ قبولی در کدام دانشگاه راحت تر است؟
در خارج از کشور چطور؟ امکان تحصیل در این رشته ها بدون کنکور در کدام کشور وجود دارد؟ هزینه آن چقدر است؟
و آیا پس از شروع تحصیل در کشورهای دیگر امکان انتقال به ایران و ادامه تحصیل در ایران وجود دارد؟

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

پستتوسط کارشناس آموزشی » شنبه 13 آبان 1396, 7:00 pm

سلام
بله دارید
بله رتبه زیر5000میخواد
خیر
بله کارغلطی نیست ولی سخته
پزشکی بهتره
سالی17میلیون-آزاد
بله به همین میزان درمیاد
بله

sahar4

پستتوسط sahar4 » یک شنبه 14 آبان 1396, 4:20 am

ممنون از پاسختون. برای قبولی در دانشگاه آزاد چه رتبه ای نیاز است؟
هزینه پزشکی دانشگاه آزاد چقدر است؟
از الان خوندن نتیجه می دهد؟ و امکان قبولی دارم؟ با توجه به اینکه بنده شاغل هستم و صبح ها تا ظهر امکان خوندن ندارم.
من شنیدم کتاب های دوران دبیرستان خیلی تغییر کرده. و حتی منابع کنکور امسال با سال قبل هم متفاوت است. درست است؟ اگر اینگونه باشد کتاب های جدید دبیرستان را نمیتوانم پیدا کنم. از کجا بدست بیاورم؟
برای قبولی چقدر باید بخونم؟ روزی چند ساعت بخونم نتیجه میگیرم؟ تست زدن هم نیاز است؟
با روزی 5 ساعت خوندن قبول میشم؟
از کنکور ارشد تغذیه با بیس متفاوت که 4 سال قبل دادم سخت تر است؟ و نیاز به خوندن بیشتری دارد؟
کلا برای قبولی سال اول چیکار کنم؟ اگر ممکن است دقیق راهنماییم کنید.
من از دروس دبیرستان خیلی دور شدم. و ریاضی و فیزیک کاملا صفر هستم. بدون خوندن ریاضی و فیزیک و شیمی امکان قبولی در دانشگاه ازاد را دارم؟
شما مشاوره تلفنی در این زمینه دارید؟ با چه شماره ای باید تماس بگیرم؟
ممنونم

بازگشت به “علوم تغذیه”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 4 مهمان