bagayadi

bagayadi2012

bagayadi

پستتوسط bagayadi2012 » چهار شنبه 8 شهریور 1391, 6:31 am

با سلام
من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد فیزیولوژی پزشکی شهریور 1390 از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، پایان نامه ایمونوفارماکوژنتیک خود را درفیلد سلولی مولکولی ( تکنیک هایی چون کشت، استخراج RNA، RT-PCR، PCR و Real-Time PCR) گذرانده ام. هم اکنون در حال گذراندن طرح اجباری پرستاری خود در یک آزمایشگاه ژنتیک نوپا در دانشگاه بین الملل هستم. طبق توصیه اساتید و دانشجویان مقطع دکترای فیزیولوژی (به جهت اشباع بودن ظرفیت اعضای هیئت علمی و تئوری بودن) تصمیم به تغییر رشته در مقطع دکترا را گرفتم. در انتخاب رشته های مجازجهت شرکت (پزشکی مولکولی، بیولوژی تولید مثل، فیزیولوژی ورزشی، نانوتکنولوژی پزشکی و نانوتکنولوژی دارویی) دچار سردرگمی شدیدی شده ام به طوری که بعد از مدت 10 ماه از فارغ التحصیلی هنوز نتوانسته ام تصمیم صحیحی بگیرم. اغلب دوستان، به علت ساکن بودن در یزد و مرتبط بودن پایان نامه و درآمدزایی آن، بیولوژی تولید مثل وزارت بهداشت و نیز ژنتیک وزارت علوم را به من توصیه می کنند ولی من به جنین شناسی و آناتومی هیچ علاقه ای ندارم و دروس ژنتیک را تاکنون نگذرانده ام. در مورد پزشکی مولکولی هم به دلیل این که این رشته تاکنون خروجی نداشته و چالش هایی که بین گروه ژنتیک با این رشته وجود دارد و نیز تعدد دروس آن مردد هستم هم چنین دروس ژنتیک و میکروبیولوژی را تاکنون نگذرانده ام. بسیاری از دانشجویان دکترای رشته های بیوتکنولوژی و ... توصیه می کنند که به جای پزشکی مولکولی در نانو تکنولوژی پزشکی یا نانوتکنولوژی دارویی شرکت کنم. منابع هر دو را بررسی کرده ام ولی با توجه به این که باید بدون هیچ پایه ای با دانشجویان کارشناسی ارشد نانوتکنولوژی پزشکی رقابت کنم این رشته را پیشنهاد می کنید؟ جایگاه نانو در کشور ما چگونه است؟به رشته نانوتکنولوژی دارویی بیشتر از تمام این رشته ها علاقه دارم (البته اطلاعی در مورد آینده آن ندارم) اما این نگرانی هم وجود دارد که کسانی که در این رشته شرکت می کنند اغلب یا در زمینه نانو مطالعه قبلی و مقاله دارند یا در زمینه فارماکولوژِی؟ علوم سلولی کاربردی هم یکی از رشته های مجاز فیزیولوژی است که دیروز در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون دکترا 91 دیدم و در اینترنت هیچ اطلاعاتی راجع به آن پیدا نکردم. منابع آن جنین شناسی و بافت شناسی و پاتولوژی را به غیر از بیولوژی و بیوشیمی نیز شامل می شود. در مورد ظرفیت و دانشگاه های پذیرنده و نیز تعریف و آینده این رشته اطلاعاتی می خواستم. به دروس فیزیولوژی ورزشی احاطه دارم ولی در مورد آینده آن هیچ اطلاعی ندارم.
اخیراً اخباری از مجاز بودن دانشجویان کارشناسی ارشد علوم پایه به شرکت درتمام رشته های دکترا شنیده ام. آیا این خبر در مورد من هم صدق می کند؟ آیا می توانم در رشته هایی چون ایمنی شناسی، ژنتیک یا بیوشیمی بالینی وزارت علوم شرکت کنم؟
از شما خاضعانه درخواست راهنمایی دارم تا اگه خدا بخواد در آزمون دکترای 92 نتیجه رضایت بخشی بگیرم.

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

جواب : bagayadi

پستتوسط کارشناس آموزشی » چهار شنبه 8 شهریور 1391, 12:31 pm

نانو رشته جذابیه ولی درایران خیلی کاربردی نیست و بازارهیئت علمیش هم ضعیفه- کلا رشته های جدید 10درصد باهم اختلاف دارند شماباید ببینید کدوم رشته رو راحتتر قبول میشید
نانوپزشکی از دارویی بهتره - علوم سلولی کاربردی کاربردش گسترده‌ است‌ و بستگی داره شمادرچه زمینه ای بخواهید کارکنید مثلا از سلول های بنیادی برای پدید آوردن سلول های تخصص یافته ی سالم و کارآمد می توان استفاده کرد و این سلول ها را جایگزین سلول های آسیب دیده یا بیمار کرد یادر زمینه ژنتیک و... میتوان کار کرد - چون یک رشته جدید هست شانس قبولی بالا را برای شما رقم میزنه تعدادپذیرش را نمیتوان پیشبینی کرد - درباره فیزیولوژی ورزشی ، گرایشهای فیزیولوژی متاسفانه چندان کاربردی ندارند بیشتر جنبه تئوریک دارند مثل فارماکولوژی ، نوروساینس و... - مجاز بودن دانشجویان کارشناسی ارشد علوم پایه به شرکت درتمام رشته های دکترا امکان نداره - این رشته ها هم محدودیت پذیرش مدرک ارشد روشامل میشه

bagayadi2012

سئوال : bagayadi

پستتوسط bagayadi2012 » شنبه 11 شهریور 1391, 3:27 am

با سلام
از راهنمایی شما بسیار ممنونم. در مورد قبولی و فیلد کاری پزشکی مولکولی در مقایسه با علوم سلولی کاربردی می خواستم نظر شما را بدونم. شما از بین این دو کدام را پیشنهاد می کنید؟ منابع پیشنهادی شما جهت مطالعه دروس ایمونولوژی، بیولوژی سلولی- مولکولی، پاتولوژی، جنین شناسی و بافت شناسی چیست؟
اطلاعاتی در مورد جزوه های (موجودی، هزینه و نحوه تهیه ) موسسه شما (دروس نامبرده) می خواستم.
باز هم ازشما بسیار متشکرم.

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

پستتوسط کارشناس آموزشی » شنبه 11 شهریور 1391, 5:15 am

پزشکی مولکولی کلی تر از ژنتیکه و علوم سلولی کاربردی کلی تر از پزشکی مولکولی ورشته ایه که در زمینه فارماکوژنتیک کارمیکنه ، علوم سلولی کاربردی چون جدید اومده بهتره از نظر قبولی باوقت کمی که مونده اگر برای امسال میخواهید این رشته بهتره البته از نظرتحصیلی و بازار کاری مثل فیزیولوژی که کلی هست گرایش انتخابی مهمه

bagayadi2012

سئوال : bagayadi

پستتوسط bagayadi2012 » یک شنبه 19 شهریور 1391, 8:46 am

سلام.
من برای امسال به خاطر طرح اجباری نمی تونم دکترا شرکت کنم. با توجه به این موضوع که فرصت دارم و با توجه به این که فرموده بودید از نظر تحصیلی و بازار کاری مثل فیزیولوژی است، از بین این رشته ها باز هم دکترای علوم سلولی کاربردی را پیشنهاد می کنید؟ می شه لطف کنید تفاوت دقیق فیزیولوژی و سلولی کاربردی را برام بگید؟ کدوم دانشگاه ها سلولی کاربردی می گیرند؟ کدام موسسات می شه کارکرد؟ آیا دانشجویان رشته های زیست شناسی بر من اولویت ندارند؟ آیا اولین ساله که سلولی کاربردی دانشجو می گیره؟ سایت یا منبع دیگری در مورد آشنایی کامل با زمینه کاری سلولی کاربردی سراغ دارید؟ از راهنمایی های شما واقعاً ممنونم.

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

پستتوسط کارشناس آموزشی » یک شنبه 19 شهریور 1391, 3:38 pm

خیر بعداز طرح اگر رشته جدید اومد اونوشرکت کنید - فیزویولوژی مکانیسم عملکرد اندامهای مختلف بدنه ولی سلولی زمینه های مختلف زیست را در برمیگره مثل ژنتیک بیوتک و... تشابهش توکلی بودن رشته است - هنوز مشخص نیست- انستیو پاستور ، خیر-بله-خیر

mina_s.hashemi

سئوال : کارشناسی ارشد فیزیولوژی دام

پستتوسط mina_s.hashemi » سه شنبه 2 آبان 1391, 6:27 am

با سلام
من کارشناسی ارشد علوم دامی، گرایش فیزیولوژی دام هستم.در دفترچه راهنمای کنکور دکتری 91 مطالعه کردم که در رشته فیزیولوژی گروه پزشکی عنوان شده که رشته های مرتبط برای شرکت عبارتند از کارشناسی ارشد فیزیولوژی (انسانی،جانوری و دام) و...
بااین تفاسیر آیا من میتوانم در کنکور 92 برای شرکت در این رشته اقدام کنم؟ لطفا راهنمایی کنید... از جاهای زیادی حتی مشاوران خود سازمان سنجش پرسیدم ولی هیچکس جواب قطعی نمیدهد یکی میگوید میتوانم چون گرایشم به این رشته میخورد و دیگری میگوید چون ازگروه کشاورزی هستم نیمتوانم و این در حالیست که رشته ارشد فیزیولوژی دام فقط در گروه کشاورزی وجود دارد و از طرفی گرایشهای زیادی از گروه کشاورزی را مجاز به شرکت در گروه های دیگر دیده ام لطفا مرا ازین سردرگمی نجات دهید
با تشکر

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

پستتوسط کارشناس آموزشی » سه شنبه 2 آبان 1391, 3:56 pm

اگر زیر مجموعه کشاورزی باشید نمیتونید

بازگشت به “دکترای تخصصی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 115 مهمان