مشاوره

PHD.AP

مشاوره

پستتوسط PHD.AP » چهار شنبه 20 دی 1391, 4:55 pm

درود بر شما
یه مشاوره لازم دارم. من همه کارهای پایان نامه مو خودم انجام دادم. الانم تمام مقاله هایی که ازش استخراج کردم کار خودمه. هیچکس کمکم نکرد. البته اسم استادی که بیشتر از بقیه اساتید کمکم کرده رو در 2 مقاله به عنوان نویسنده مسوول دادم و خودمو اسم اول. میخوام این مقاله که هم ایده ش از خودمه هم همه کارهاش هم اسم اول خودم باشم هم مسوول. از نظر شما چطوره؟ ایرادی نداره؟ اگر اول و مسوول خودم باشم تاثیری داره یا امتیازش یکیه؟ خیلی از افراد را دیدم که هم اسم اول خودشونن و هم مسوول.
چون واقعا بیشتر اساتید نقشی در نوشتن مقاله ندارند ولی توقع دارند اسمشون یا اول باشه یا مسوول! به نظر شما این خودخواهی و بی وجدانی اساتید نیست؟ ضمن اینکه دانشجو که همه زحمتها رو میکشه ولی همه هزینه پایان نامه متعلق به استاده! و اصلا هم تعهدی به دادن این هزینه های صرف شده به دانشجو نداره. و امتیاز علمی را هم تا حد امکان برای خودش می خواد. به نظر شما این اساتید نباید توجیه بشن در این مورد؟؟؟ اگر اساتید درک می کردند که دانشجو برای زحمتی که میکشه و هزینه ای که صرف میکنه هم باید پول دریافت کنه که به حساب استاد راهنما واریز میشه و هم از امتیاز علمی مقاله ها و طرح پژوهشی باید برخوردار بشه چون برای دکترا و مقاطع بالا بهش نیاز داره. ضمنا" اساتید از نظر مسوولیتی وظیفه راهنمایی دانشجو را دارند ولی عملا هیچ کدام ( به ندرت) به خودشان این وظیفه را نمی بینند! تکلیف دانشجویان چیست؟ فقط بنا بر عرف و انچه مرسوم است باید همه کاره را اساتید رد نظر گرفت و زحمت دانشجو صفر تلقی شود؟؟؟ اگر اساتید کمی مقید و مسوول بودند اینهمه وقت دانشجو برای جشتجو برای جواب سوالات هرز نمی رفت. اینهمه تلاشهای بیهوده بدون داشتن الگو و راهنما انجام نمی داد. سریعتر به نتیجه می رسید . البته منظورم این نیست که همه چیز راحت در اختیار دانشجو گذاشته شود ولی راهنمایی صحیح وظیفه استادان است.
راهنماییم کنید؟ حداقل میتوانم در یک مقاله فقط اسم خودم را بدهم یا اگر اسم استادم را می دهم او مسوول یا اول نباشد؟

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

جواب: مشاوره

پستتوسط کارشناس آموزشی » چهار شنبه 27 دی 1391, 2:16 pm

تاثیری نداره-بله البته عرفش اینه که یک مقاله به اسم استاد راهنما ثبت بشه تادین ادا بشه مابقی نیازی نیست-بله اینا حرف دل اکثر دانشجوهاست

PHD.AP

سئوال : مشاوره

پستتوسط PHD.AP » چهار شنبه 27 دی 1391, 3:25 pm

درود بر شما و سپاسگزارم از پاسختون
ای بابا ادای دین به استاد؟ درسته که علمو مدیون اساتیدیم ولی نه اینکه همه حقوق دانشجو هم زیر پا گذاشته بشه! البته سوتفاهم نشه همه استادا اینجوری نیستند! اما بیشترشون همینجورن. ولی اونها هم دینی دارند و به نظرم اگه حقوق مادی دانشجو زیر پا گذاشته میشه ولی زیر پا گذاشتن حقوق علمی و امتیازش دیگه واقعا بی وجدانی. از طرف همه دانشجوها بگم که هیچکدوم راضی نیستند به خاطر همین دانشجو تو ایران از کار رو پایان نامه ش اصلا لذت نمی بره! این واقعیته. متاسفانه هیچکس سر جاش نیست!
سپاسگزارم از توجهتون

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

جواب : مشاوره

پستتوسط کارشناس آموزشی » شنبه 30 دی 1391, 5:53 pm

بله متاسفانه

PHD.AP

سئوال : مشاوره

پستتوسط PHD.AP » پنج شنبه 5 بهمن 1391, 8:24 pm

سلام
سوالم اینه که کدوم یک از مجله های داخلی در مورد آموزش و پزوهش امتیاز بالایی برای مقاله های پذیرش شده دارند؟ یعنی در رده بندی امتیاز مقاله ها کدومشون بهترن؟
سوال بعدیم اینه که کدومشون زودتر و راحت تر اکسپت میدن؟
مرسی

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

پستتوسط کارشناس آموزشی » شنبه 7 بهمن 1391, 7:02 pm

مجلاتی که نمایه ISIدارند بهترند - مجلات نوپا سریعتر وراحتتر اکسپت ونهایی میشوند

PHD.AP

پستتوسط PHD.AP » شنبه 31 فروردین 1392, 10:35 am

سلام و احترام برشما
مقاله هایی که isc هستند هم معادل isi امتیاز دارن؟ و چطور رده بندی میشن؟
مقاله هایی که فقط علمی پژوهشی هستند چطور؟ این موارد چقدر کمتر امتیاز دارن؟
چند مقاله علمی پژوهشی معادل یک مقاله isc / isi هست؟
مرسی

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

پستتوسط کارشناس آموزشی » یک شنبه 1 اردیبهشت 1392, 5:58 pm

بله - براساس ایمپکت فاکتور
هردو مقاله علمی پژوهشی داخلی معادیل یک ISI

بازگشت به “دکترای تخصصی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان