تردید در انتخاب

Fardineh

تردید در انتخاب

پستتوسط Fardineh » چهار شنبه 27 اردیبهشت 1391, 7:54 am

سلام و خسته نباشید

کارشناس محترم و زحمت کش من هنوز هم در انتخاب رشته دچار تردید هستم و نمی توانم تصمیم بگیرم . از بین رشته های بیولوژی تولید مثل ، پزشکی مولکولی و سلامت در بلایا . از این رشته ها به مباحث بیولوژی تولید مثل بیشتر علاقه مندم و احساس می کنم با علاقه و انگیزه بیشتری می توانم مباحثش را بخوانم . لطفا بفرمایید من چه کار کنم کدامیک از این رشته ها را انتخاب کنم.کدامیک ارزش ادامه تحصیل در آن را برای من دارد؟ با در نظر گرفتن مباحث و علاقه امکان قبولیم در کدامیک بیشتر است . آیا از بین این رشته ها امکان قبولی در رشته ای آنقدر پایین هست که ارزش وقت گذاریم را نداشته باشد ؟ کدامیک برای بنده که پزشکی خوانده ام از نظر بالینی و آینده و ارزش گذاری مناسب تر است ؟ کدامیک استقلال بیشتری در آینده دارد و وابستگیش کمتر است ؟ با در نظر گرفتن همه جوانب راهنمایی فرمایید چه کنم واقعا مستاصل هستم . آیا رشته دیگری که امکان قبولیش تا حدی پایین نباشد که ارزش وقت گذاری نداشته باشد و از نظر ارزش زمان گذاری و آینده و در کل شرایط ذکر شده مطلوب باشد ... پیشنهاد می کنید ؟ با تشکر و احترام

koushan

سئوال : تردید در انتخاب

پستتوسط koushan » چهار شنبه 27 اردیبهشت 1391, 11:37 am

با سلام و احترام خدمت جنابعالی بنده کارشناس ارشد ایمونولوژی هستم وبرای phdچند ماهی دچار تردید در انتخاب رشته بین رشته بیولوژی تولید مثل و ایمونولوژی و پزشکی مولکولی و ...بودم وبعد چندین ماه بررسی و مشاوره از اساتید مختلف به واقعیتهای زیر رسیدم که امیدوارم بدردتون بخوره
1.تمام phdها کار اصلیشون برای کسب در آمد وکار حرفه ای هیئت علمیه و ریسرچه(با رتبه استادیار پایه یک حدود 3میلیون در ماه در آمد دارید بغیر از درآمد پروِژه های تحقیقاتی )
2. در این میان رشته بیولوژی تولید مثل میتونن کلینیک نازایی بزنن که اونهم انحصاری برای این رشته نیست ونیاز به متخصص زنان و یکی از phd های علوم آزمایشگاهی و جنین شناسی میباشد و حدودا به 2میلیارد هزینه برای تاسیس نیازه !!! که باید اسپانسر پیدا کنین که تو درآمدش سهیمه
3.فقط رشته ژنتیک میتونه به تنهایی ازمایشگاه بزنه که اونم نسبت به جمعیت یک شهر نیازش محدوده و مثل آزمایشگاه طبی نیست که تمام آزمایشهارو پوشش میدن وعمومی ترن
4.برای تاسیس آزمایشگاه تشخیص طبی فعلا به طور ناحق باید 4phdعلوم آزمایشگاهی با هم باشین که البته جدیدا یک دوره 2 ساله تکمیلی علوم آ زمایشگاهی برای phdهای علوم آزمایشگاهی تصویب کردن که بتونن تنهایی ازمایشگاه بزنن و اونم نیاز به 10سال سابقه کار با PHDداره!!!!!
نتیجه: عملا هیچ یک از PHDها از لحاظ اینده کاری با هم فرق چندانی ندارن(بغیر از ژنتیک که میتونین به تنهایی آزمایشگاه ژنتیک تاسیس کنید) و فقط میمونه علاقه جنابعالی و رشته های دیگر هم مثل سالمند شناسی همون شرایط تولید مثل داره .

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

جواب: باتشکر

پستتوسط کارشناس آموزشی » چهار شنبه 27 اردیبهشت 1391, 2:00 pm

باسلام وتشکر ازمطالب مفیدتان البته آزمایشگاه ژنتیک هم چندین میلیارد سرمایه میخاد

Fardineh

سئوال : تردید در انتخاب

پستتوسط Fardineh » پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 3:27 pm

با سلام

ضمن تشکر از کارشناس محترم و زحمات همیشگی شان ، از شما دوست عزیز کوشان هم متشکرم که نتایج بررسی هاتون رو در اختیارمان قرار دادید.البته که مفید واقع گشت.

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

جواب : امیدوارم اینطور باشه

پستتوسط کارشناس آموزشی » شنبه 30 اردیبهشت 1391, 1:58 pm

امیدوارم اینطور باشه

871213407

Re: تردید در انتخاب

پستتوسط 871213407 » یک شنبه 5 اردیبهشت 1395, 10:54 am

با سلام
من کارشناسی ارشد فیزیولوژی گیاهی خوندم میخام بدونم میتونم دکترای بیولوژی تولیدمثل بخونم و بعدا مطب زده یا هیئت علمی بشم. گویا چون رشته کارشناسی (علوم گیاهی) با رشته دکترا یکی نیس نمیشه مطب زد یا هیئت علمی شد.
سوال دیگه من اینکه فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد روزانه وزارت علوم میتونن آزمون ارشد (دوره روزانه) گروه پزشکی شرکت کنند؟
متشکرم

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

پستتوسط کارشناس آموزشی » دو شنبه 6 اردیبهشت 1395, 4:18 am

سلام
بله میتونید
بعدا مطب نمیشه زدولی هیئت علمی مشکلی نیست.
بله میتونند

d.e.s

پستتوسط d.e.s » دو شنبه 6 اردیبهشت 1395, 10:50 am

در بیولوژی تولید مثل خیری از مطب و این چیزا نیست....
لطفا با اگاهی کامل وارد یه رشته بشید و فقط به خاطر اسم وارد رشته نشید.
برا هیت علمی شدن هم لازم خومتوون بگم اولویت با کساین هست که دو رشته تحصیلیشون مرتبط باشه
مثلا ارشد علوم تشریح داشته باشه و دکتری بیولوژی تولید مثل بگیره.
من بو بچه های بیولوژی صحبت کردم الان قرار داد یه ساله بستن با ماهی دو تومن..

Ana. naeimi

پستتوسط Ana. naeimi » جمعه 26 آذر 1395, 12:36 pm

سلام .من بین بیوتکنولوژی پزشکی و ایمنولوژی پزشکی و میکروبیولوژی پزشکی نمیدونم کدوم انتخاب کنم .خودم باکتری خیلی دوس دارم .تست های تشخیصی (مربوط به باکتری )و کشت خطی دوس دارم . ولی کاربرد این رشته کمه مخصوصا تو مراکز تحقیقاتی مثلا نمیشه با این رشته درمورد سرطان و بیماری های دیگه کارکرد. واقعا موندم هم علاقه و هم بازار کار و درآمد واسم مهمه .

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

پستتوسط کارشناس آموزشی » جمعه 26 آذر 1395, 5:03 pm

سلام
میکروب شناسی پزشکی بخونید بهتره

بازگشت به “دکترای تخصصی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 19 مهمان