در خواست

javad

در خواست

پستتوسط javad » سه شنبه 9 خرداد 1391, 5:51 am

سلام و با عرض خسته نباشید
از شما کارشناس اموزشی یه بار دیگه تقاضا دارم که منو راهنمایی کنید.ایا برای من که دامپزشکی تموم کردم با توجه به شرایط موجود و وجود فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد در رشته تغذیه و بیو شیمی بالینی کدومش رو ادامه بدم بهتره؟ تو کدومش احتمال هیات علمی شدن زیاده؟ ایا حتما باید مقاله داشته باشم؟
ایا میشه بعد از فارغ التحصیلی در زمینه ازمایشگاه و یا مشاوره تغذیه در مطب کار کنم؟ مرسی...

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

جواب : در خواست

پستتوسط کارشناس آموزشی » سه شنبه 9 خرداد 1391, 1:54 pm

رشته تغذیه رو ادامه بدید بهتره تو کدومش احتمال هیات علمی شدن زیاده- حتما نباید مقاله داشته باشید
میشه بعد از فارغ التحصیلی در زمینه مشاوره تغذیه در مطب کار کنید

Dr.saeedi

سئوال : در خواست

پستتوسط Dr.saeedi » چهار شنبه 10 خرداد 1391, 9:12 am

به نظر من برای یک دکتر دامپزشک بهترین رشته هایی که بدرد هیات علمی شدن میخورند بیوتکنولوژی و میکروبیولوژی و فارموکولوژی و فیزیولوژی اند چون ظرفیت پذیرش نسبتا بالایی در دروس هیات علمی دارن بویژه فارمو و فیزیو که قبولی در اینها برای دامپزشکان راحتتره ( البته بدون در نظر گرفتن تخصص های دامپزشکی) .. سایر رشته هایی که کارایی ای بجز هیات علمی شدن دارند بیوشیمی بالینی و ایمنولوژی و انگل شناسی و ویروس شناسی اند که برای تاسیس آزمایشگاه بسیار مناسبند بالاخص ایمنی که با کمی تلاش به راحتی میتوان رتبه قبولی را کسب کرد و آینده شغلی خوبی دارد.. البته رشته هایی مثل هماتولوژی و ژنتیک هم بسیار مناسبند هم از لحاظ بازار کار و هم از بابت هیات علمی ولی این رشته ها ی ژنتیک و علوم تغذیه و هماتولوژی بعلت رقابت سنگین بین داوطلبان و پایه قوی ارشد های متقاضی نسبت به عدم پیش زمینه علمی کافی برای دامپزشکان منوط به تلاش مضاعف و صرف زمان آموزشی بیشترند..
در کل برای دامپزشک رشته های فیزیو فارمو بیو بالینی و ایمنی و هماتو بهترین گزینه های انتخاب اند..
وظیفه ی خودم دونستم برای افرادی که یه زمان مثلشون تردید داشتم یه راهنمایی کلی بکنم..من الان دانشجوی ایمنی phd هستم و فقط جزوه های معین بهمراه نمونه سوالهای سالهای پیش رو مطالعه کردم.. با آرزوی موفقیت شما

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

جواب : در خواست

پستتوسط کارشناس آموزشی » چهار شنبه 17 خرداد 1391, 1:12 pm

باتشکر از نظرات شما

بازگشت به “دکترای تخصصی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان