دکتی سالمند شناسی

alimoradnori

دکتی سالمند شناسی

پستتوسط alimoradnori » چهار شنبه 21 مرداد 1394, 3:56 pm

سلام
من کارشناس hitهستم ارشد خدمات بهداشت درمانی امتحان دادم رتبه ام 64 شده الان میخام واسه دکتر اماده شم رشته سالمند شناسی چشممو گرفته اما نمیدونم چطور رشته ایه لطفا راهنماییم کنین؟
این رشته ها رو تو دفترچه دکتری در اوردم ک گرایشای مدیریت هستن
1.مدیریت خدمات بهداشتی
2.اپیدمیولوژی
3.اقتصاد بهداشت
4.مدیریت اطلاعات سلامت
5.سیاست گذاری
6.آموزش پزشکی
7.انفورماتیک پزشکی
8.سیاست های غذای و دارو
9.سالمند شناسی
10.سلامت و رفاه
11.سلامت در بلایا
اصلن از بین رشته های دکتری کودوم گرایش رو بخونم بهتره از لحاظ بازار کار و... از هر لحاظ بهتره ممنونم ؟

مشاور

Re: دکتی سالمند شناسی

پستتوسط مشاور » پنج شنبه 22 مرداد 1394, 6:06 am

درود بر شما
مدیریت خدمات بهداشتی ، اقتصاد بهداشت از نظر بازار کار بهتره

alimoradnori

پستتوسط alimoradnori » پنج شنبه 22 مرداد 1394, 5:31 pm

الان ک شما میگین از نظر بازار کار این دوتا بهترن میشه بگین مثلن چ کارایی با این رشته ها میشه انجام داد ممنونم ؟
بعد من میخام همون ترم اول ارشد ک دارم درس میخونم کلاسای دکتری برم واسه امادگی برا دکتری ک بعد از فارغ التحصیلی بتونم مستقیم قبول شم بنظر شما کاره درستیه؟

مشاور

پستتوسط مشاور » جمعه 23 مرداد 1394, 10:13 am

درود بر شما
یرای قبولی در دکتری بهتره در کلاسهای آمادگی باید شرکت کنی چون تغییر رشته ای هستید ، بازار کار مدیریت خدمات :فارغ التحصیلان دوره دکترای مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی با اطلاعاتی که در این دوره کسب می کنند، قادر خواهند بود در مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی به تدریس و پژوهش در زمینه های مدیریت ، برنامه ریزی و ارزشیابی خدمات بهداشتی و درمانی بپردازند. همچنین فارغ التحصیلان این دوره می توانند در فعالیتهای ستادی و اجرایی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و موسسات تحقیقاتی و بهداشتی ، شبکه های بهداشتی درمانی ، بیمارستانهای تخصصی و آموزشی و واحدهای برنامه ریزی بهداشتی درمانی کشور بکار اشتغال ورزند.

alimoradnori

پستتوسط alimoradnori » جمعه 23 مرداد 1394, 12:13 pm

ممنون دستتون درد نکنه
درمورد اقتصاد بهداشت میشه بگین چطوره بازار کارش؟

مشاور

پستتوسط مشاور » جمعه 23 مرداد 1394, 2:41 pm

درود بر شما
هدف اصلي دوره به طور خلاصه، گسترش دانش (اقتصاد بهداشت) و تربيت متخصصان و پژوهشگراني است كه ضمن شناخت بنيادهاي نظري علم اقتصاد و مسايل بهداشت و درمان، مهارت لازم را براي فعاليت گوناگون آموزشي، پژوهش و خدماتي در زمينه بهداشت و درمان كسب نموده باشند. آنچه مسلم است موضوع نياز اساسي به خبرگان اقتصاد بهداشت در راه دستيابي به يك «نظام ملي» بهداشت و درمان مي‌باشد كه در كنار ساير تخصصهاي لازم در اين زمينه بايد به تهيه و ارزيابي يك الگوي «پايدار» (به مفهوم فراگير آن) تلاش ورزند. بازار کار خوبی داره

alimoradnori

پستتوسط alimoradnori » شنبه 24 مرداد 1394, 3:30 pm

ممنونم از جوابهاتون
من الان میخام اقتصاد بهداشت بخونم چون از اقتصاد خوششم میاد از طرفی هم شما میگین ک بازار کارش خوبه
باتوجه ب اینکه من احتماله قبولی تو ارشد امسالو دارم تصمیم دارم همین که قبول شدم کلاسای دکتری اقتصاد بهداشتو برم یعنی درسته من ترم یک ارشد میشم ولی همزمان کلاسای دکتری اقتصاد بهداشت برم بنظرتون کاره درستی دارم انجام میدم؟
سوال دومم اینه که من میتونم واسه ساله دیگه برا امتحان اقتصاد بهداشت شرکت کنم البته بیشتر جنبه اشنایی با جوه امتحانو نوع سوالای دکتری رو داره چون اون موقع اگه خدا بخاد من ترم دوم ارشدم طبیعتا نمیتونم دکتری قبول شم بنظرتون برنامه ریزیم برا دکتری خوبه ممنونم ؟

مشاور

پستتوسط مشاور » دو شنبه 26 مرداد 1394, 6:02 am

درود بر شما
در مقطع کارشناسی ارشد و پس از قبولی نحوه مطالعه ات متفاوت میشه معمولا اساتید شمارو با پروژه هایی درگیر میکن ، در ضمن ارائه پایان نامه و قبولی پورپوزال در کمیسیون کلا پرسه ای طولانی است ، البته بهتره در زمینه مقالات علمی پژوهشی هم فعالیت کنی
تمام موارد ذکر شده در مصاحبه دکتری واقعا تاثیر گذار هستش ، خیلی ها هستن که آزمون کتبی قبول میشن اما مصاحبه رد میشن
پیشنهادم اینه که ارشدت رو خیلی عالی بگذرونی بیشتر در دکتری و قبولی موفق میشی

سؤالات تلگرام

دکتری سالمند شناسی

پستتوسط سؤالات تلگرام » سه شنبه 8 تیر 1395, 4:17 am

با عرض سلام و احترام. من پزشک عمومی و ۴۲ ساله هستم و به طب سالمند علاقه ی زیادی دارم ولی از اونجایی که در امتحان دستیاری محدودیت سنی گذاشته میشه نمیتونم خیلی روی طب سالمند حساب کنم ولی رشته ای به نام سالمندشناسی رو دیدم که بین رشته های PhD وجود داره که تا حدود زیادی منو به این علاقم نزدیک میکنه... میخوام بدونم که این رشته چه رشته ایه و آینده ی شغلیش به چه صورته و آیا من به عنوان پزشک بعد از فارغ التحصیلی مثل رشته ی تغذیه میتونم مطب بزنم و بیماران سالمند رو ویزیت کنم؟ یا اینکه فقط میتونم فعالیت های مشاوره ای و سیاستگزاری در سلامت سالمند داشته باشم و باید حتما وارد سیستم دولتی بشم؟ در ضمن در رشته های PhD محدودیت سنی هست؟ در موضوع هیات علمی شدن چطور؟

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

Re: دکتری سالمند شناسی

پستتوسط کارشناس آموزشی » سه شنبه 8 تیر 1395, 5:41 am

سلام
گرفتن دکتری تخصصی بدون داشتن امتیازات لازم کمک زیادی به تاسیس مطب درشهرهایی مثل تهران نمیکند ولی انجام طب سالمندان برای شما که پزشک هستید هیچ محدودیتی ندارد - اگر پروانه دائم داشته باشید میتونید روی طب سالمند حساب کنید -خیرمحدودیتی ندارد-در هیات علمی شدن بستگی به دانشگاه پذیرنده دارد که معمولامحدودیت میگذارند

بازگشت به “دکترای تخصصی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 112 مهمان