بررسی پاسخ ها؛ آری یا نه؟

nima1367

بررسی پاسخ ها؛ آری یا نه؟

پستتوسط nima1367 » جمعه 8 مرداد 1395, 5:09 pm

اين سواليه که از دوران امتحانات دانش آموزي با اون درگير بوديم؛ عده اي که بعد امتحان ميومدن و تک تک سوالات رو با هم بررسي مي کردند و عده اي که همه چيز رو به زمان تصحيح اوراق واگذار ميکردند.ولي جنس سوالات اون روزها با الان فرق مي کرد، سوالاتي که شفاهي تصحيح ميشد و امروز سوالاتيه که چهار گزينه اي بايد به اون ها پاسخ مي داد، سوالاتي که معيار سنجشش نمره فردي بود ولي امروز بررسي سوالاتي که معيارت در موفقيتت،نحوه عملکرد ديگران در درصد پاسخ به گزينه هاست.ديروز بعد جلسه امتحان دو تا سوال بد جور ذهنمو درگير کرده بود و منتظر لحظه اي بودم تا کليد سوالات برسه و پاسخ اونها رو بررسي کنم ؛ولي با اومدن کليد پاسخ ها نکته اي که بيش تر منو به سمت خودش ترغيب مي کرد اين بود که بشينم و دونه دونه سوالات رو بررسي کنم و يا فقط به بررسي سوالاتي بپردازم که ذهنمو درگير خودش کرده بود؟ بعد کلي کلنجار رفتن با خودم، تصميم گرفتم به قولي عطاي پاسخ ها رو به لقاشون ببخشم و بي خيال بررسي سوالات-جز بررسي همون چند تا سوالي که واقعا به اونها شک داشتم-بشم ؛ نتايج برام خوشايند بود ولي سر قولي که به خودم داده بودم ايستادم به چند دليل:
چون معتقدم کنکور با هر کيفيتي برگزار شد و پاسخ هاي پاسخنامه من در اون غير قابل تغييره، در واقع پس بررسي سوالات-خصوصا بعد گذروندن چند روز پر استرس -براي من دو تا نتيجه بيشتر در بر نداره؛ يا اميدواري کاذب به قبولي يا نااميدي از ادامه مسير؛در کنار اين مسائل، طبق تجربه قبلي اگه درصدهاي کارنامتون با اون چيزي که تصور ميکردين اونوقت بهترين کار درصد گيري دستي هستش و مراجعه به فايل اسکن پاسخنامتون که در سايت قرار داده ميشه؛ هرچند که برخي دوستان پيش از ما کاملا سوالات رو بررسي کردن و زحمت گزارش سوالات غلط را کشيدن :)
پس از نظر من با بررسی سوالات با تصور این که از استرس اون راحت میشیم، کار اشتباهیه، چون اگه درصاهامون بالا باشه، یک اعتماد به نفس کاذب و در ادامه یک استرس پس از اون هستش که دیگران چکار کردن و اگه درصدهامون متوسط یا به عبارتی لب مرزی باشه، دیگه بدتر و از اون بدتر پائین بودن درصدهاست که باعث میشه یک ناامیدی زودرس، بلافاصله بعد یک دوره پر استرس قبل امتحان، یک خود آزاری ذهنی رو ایجاد میکنه؛ پس از نظر من اگه توکلتون به خدا باشه و راضی باشید به رضای اون، منتظر باشید تا وقت اعلام نتایج اولیه برسه و اونوقته که اگه دعوت به مصاحبه شدین، با ذهنی آسوده به مصاحبه میرید- خصوصا برای اون دسته از افرادی که میانگین درصدهاشون متوسط بوده و یا به حساب خودشون پائین بوده- اگه یک موقعی هم دعوت به مصاحبه نشدید، اونوقت به درصدگیری درسهاتون بپردازین تا تسکینی باشه برای چرا های ذهنتون!
بازم این نظر بنده بود و مطمئنا موافقان و مخالفانی داره. امیدوارم انشاالله تمامیتون در اون شهر و دانشگاهی که میخواید قبول بشید و همدیگه رو در دانشگاه مدنظرتون ملاقات کنید.

بازگشت به “دکترای تخصصی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 104 مهمان