نصیحت برادرانه

محمد حسین فراهانی

نصیحت برادرانه

پستتوسط محمد حسین فراهانی » جمعه 3 دی 1395, 7:17 am

سلام عزیزان من همه مطالبو خوندم تازه عضو شدم عزیزان رشته هایی مثل پزشکی مولکولی و بیوتک و ایمنی و خون اگه جذب هم نداشته باشه تاسیس ازمایشگاه دارن .دوستانیکه برا علوم کاربردی تلاش فراوان میکنن واقعا باچه انگیزه ای این رشته رو انتخاب کردن؟؟من متن دوستانیو خوندم که میگن چندسال وقتوبذارن و سلولی کاربردی قبولشن. دوستانم اشتباه نکنید حتیپزشکی مولکولی الان خیلیا در حال مجوز گرفتن ازمایشپاهن.من خودم ازمایشگاه دارم ازروی تجربه میگم رشته های دکترای بهداشت صرفا اونایی خوبن که میتونن ازمایشگاه بزنن.جذب براهمه رشته ها سخت شده .چرا الکی دو سه سال وقتتونو برای رشته های پوچ میزارین.فقط اسمتون دکتر بشه .اصلا ازلحاظ کاری خصوصا برای اقایون سلولی کاربردی بازار کار نداره که حالا خانما میخوان کلاس بذارن با اسم دکترا.
برادرای من اشتباه نکنید شماها بعدها انشالله یه خونواده را اداره میکنید رشتتونو یه جوری انتخاب کنید کارباشه.خدترو شکر من جذب نشدم ولی اونقد ماهیانه ازمایشگاهم درامد داره خداروشکر.اشتباه نکنید سلولی کاربردی مجوز از نداره که.پزشکی مولکولی یابقیه حتی پردیس هم ارزش نفر اول کاربردی و بعضی رشته ها رو داره.انشالله که باتصمیم درست درامد خوب داشته باشید نه صرفا یدک کش اسم دکترا.خواهوم شماکه فیزیولوژی گیاهی عستین رشته خودتون خیلی خیلی بهتر جذب داره هم دانشگاه ازاد هم علوم این همه زحمت میکشی ازخودت پرسیدی برای چی؟؟اخرش پوچ.یاخوارم شماکه بچه کوچیک داری بهتر پزشکی مولکولی قبول میشی.کی میگه کارنداره.هستن دوستای من ماهیانع با ازمایشگاه چندین میلیون درمیارن .راحتم قبول شدن.
التماس دعا.

انا موسوی

Re: نصیحت برادرانه

پستتوسط انا موسوی » جمعه 3 دی 1395, 7:47 pm

سلام اقای دکتر .شما درست میفرمایید.من که خودم مطمینم اشتباه کردم چون سلولی کاربردی یه دوستم و یکی ازفامیلامون تموم کرده حتی وزارتخونه هم براتعهدش به دانشگاهی ندلده.چون میگن براش واحدی تعریف نشده .الانم بیکارن.بیرون تو ازمایشگاه هم کاری پیدانکردن.اگه انشالله تاریخ ازمون تغییر کنه صددرصد تغیی رشته میدم به رشته های ازمایشگاهیی.مطالبتون خیلی خوب و اموزندست.متشکریم.

مریم معصومی

پستتوسط مریم معصومی » جمعه 3 دی 1395, 7:57 pm

سلام اقای دکتر.باتشکر از راهنمایی های شما واقعیتش منم صرفا بخاطر اینکه تعداد شرکت کننده کم بود میخواستم.اونم که الان خیلی خیلی زیادشده شرکت کننده.من امسال هرکیومیبینم میگه کاربودی میخوام شرکت کنم .فقط اسمم دکتر بشه کارهم نباشه مهم نیست.ولی من دوست دارم چندماه که میذارم وقت سرمایم هدر ندره .یه درامدی اینده داشته باشم.یکی از ورودهای ٩١فکرکنم یا٩٢هم خیلی منو نصیحت کرد ایشون هم تازه تموم کردن چندین ماهه وزارتخونه هی میرن میان کار براشون نیست خصوصا شهرستانیاکه واقعا بیچاره شدن.حالا تهران میرن شرکت کار میکنن ولی شهرستانیا اصلا براشون توسلولی کاربردی تعریف نشده .رشته سلولی کاربردی و زیست سامانه پزشکی واقعا جزو چرت ترین رشته هاهستن.و جزو بیکارترین مشاغل.انشاله تاریخ ازمون تییر کنه میرم ژنتیک.متشکریم ازشما.

علی رجایی

پستتوسط علی رجایی » جمعه 3 دی 1395, 8:03 pm

سلام اقای دکتر .من فیزیولوژی گیاهی هستم .پارسال ایمنی شناسی بادو نفر اختلاف افتادم انشالله امسال قبولم.خیلی ازرشتم راضیم واز همه فارغ التحصیلا پرسیدم همه جا کار هست خصوصا ازاد.

samira22222

پستتوسط samira22222 » جمعه 3 دی 1395, 8:48 pm

محمد حسین فراهانی نوشته شده:سلام عزیزان من همه مطالبو خوندم تازه عضو شدم عزیزان رشته هایی مثل پزشکی مولکولی و بیوتک و ایمنی و خون اگه جذب هم نداشته باشه تاسیس ازمایشگاه دارن .دوستانیکه برا علوم کاربردی تلاش فراوان میکنن واقعا باچه انگیزه ای این رشته رو انتخاب کردن؟؟من متن دوستانیو خوندم که میگن چندسال وقتوبذارن و سلولی کاربردی قبولشن. دوستانم اشتباه نکنید حتیپزشکی مولکولی الان خیلیا در حال مجوز گرفتن ازمایشپاهن.من خودم ازمایشگاه دارم ازروی تجربه میگم رشته های دکترای بهداشت صرفا اونایی خوبن که میتونن ازمایشگاه بزنن.جذب براهمه رشته ها سخت شده .چرا الکی دو سه سال وقتتونو برای رشته های پوچ میزارین.فقط اسمتون دکتر بشه .اصلا ازلحاظ کاری خصوصا برای اقایون سلولی کاربردی بازار کار نداره که حالا خانما میخوان کلاس بذارن با اسم دکترا.
برادرای من اشتباه نکنید شماها بعدها انشالله یه خونواده را اداره میکنید رشتتونو یه جوری انتخاب کنید کارباشه.خدترو شکر من جذب نشدم ولی اونقد ماهیانه ازمایشگاهم درامد داره خداروشکر.اشتباه نکنید سلولی کاربردی مجوز از نداره که.پزشکی مولکولی یابقیه حتی پردیس هم ارزش نفر اول کاربردی و بعضی رشته ها رو داره.انشالله که باتصمیم درست درامد خوب داشته باشید نه صرفا یدک کش اسم دکترا.خواهوم شماکه فیزیولوژی گیاهی عستین رشته خودتون خیلی خیلی بهتر جذب داره هم دانشگاه ازاد هم علوم این همه زحمت میکشی ازخودت پرسیدی برای چی؟؟اخرش پوچ.یاخوارم شماکه بچه کوچیک داری بهتر پزشکی مولکولی قبول میشی.کی میگه کارنداره.هستن دوستای من ماهیانع با ازمایشگاه چندین میلیون درمیارن .راحتم قبول شدن.
التماس دعا.

با سلام
برادر عزیز ممنون از نصیحت برادرانه شما
من در طی دو سال اخیر تحقیقات بسیار بسیار زیادی انجام دادم چون با توجه به شرایط خونوادگی که دارم داشتن شغل خیلی خیلی برام مهمه من به هیچ عنوان نباید دکتر بیکار بشم
با توجه به تمام تحقیقاتی که از دانشجویان فارغ التحصیلان اساتید و حتی یکی دو تا از اساتید هیت بورد در تهران انجام دادم به این نتایح رسیدم که دوست دارم در اختیار همه دوستان قرار بدم:
باید خدمتتون عرض کنم اولا به پزشکی مولکولی مجوز آزماشگاه و شمار نظام به هیچ عنوان تعلق نمیگیره من با چند نفر از فارغ التحصیلان این رشته در ارتباط نزدیک هستم تا حالا هیچ نتیجه ای برای دریافت نظام و مجوز آزمایشگاه نگرفتن و چون چند سال که دانشجو میگیره تقریبا اشباع شده.
باور بفرمایید که متاسفانه متاسفانه متاسفانه من فارغ التحصیل بیکار در این رشته سراغ دارم. طرحشو تموم کرده و الان بیکاره. کاری که در شان خودش باشه در شان یک دکتر بهش نمیدن. در حد یک کارشناس ازمایشگاه بهش کار و حقوق میدن. چون قانون این اجازه رو بهش نمیده واقعا خیلی تاسف برانگیزه.
این رشته از همین الان اشباع شده حالا چه برسه به زمان فارغ التحصیل شدن دانشجویان جدید. واقعا خیلی سخته که انسان 4-5 سال وقت بزاره پای یه رشته و اخرشم بشه دکتر بیکار. حتی تو یک بخشنامه اومده که پزشک مولکولی رو در آزمایشگاه در ردیف کارشانس آزمایشگاه قرار داده حتی نمیتونه مسول فنی امایشگاه بشه چه برسه به اینکه خودش مستقل کار کنه. کل بخشنامه ها تو سایت وزارتخونه هستن میتونید خودتون برید یه سری به سایت بزنید و بررسی بفرمایید. ببینید که ارزش فارغ التحصیل پزشکی مولکولی در چه حده. فقط در حد یک کارشناس ازمایشگاه. این یعنی دکتر زیردست مطمنم کسی خوشش نمیاد بیکار یا زیردست باشه
ایمنی و بیوتک واقعا رشته های خیلی خیلی خوبی هستن و ارزش داره که روش سرمایه گذاری کنید. حتی اگه چند سال وقت بزارید تا قبول بشید ارزششو داره تا جایی که من خبر دارم شماره نظام به این دو رشته تعلق میگیره.
در مورد علوم سلولی کاربردی هم باید خدمتتون عرض کنم این رشته چون جدید هنوز اشباع نشده و چند سری اول فارغ التحصیل خیلی سریع جذب میشن این حرف اساتید و دانشجویان این رشته ست و البته فقط این نیست دلایل بیشتری هم وجود داره که اینجا نمیتونم اون دلایل رو بگم.
ولی بدون تحقیق هیج رشته ای رو انتخاب نکنید. یک تصمیم اشتباه میتونه اینده رو تباه کنه.
همه رشته های خوب شرکت کننده شون زیاد تعداد زیاد شرکت کننده نشان دهنده خوب بودن یه رشته ست چون افرادی که تصمیم میگیرن یه رشته رو انتخاب کنند در موردش تحقیق کردن. بدون تلاش زیاد نمیشه منتظر نتایج خوب بود.
اقای دکتر میدونم قصد شما راهنمایی کردن و کمک کردن به ماس ولی من خیلی تحقیق کردم و دوستان در این مجموعه همگی تحقیقات انجام دادند و نتایج این تحقیقات رو در پست ها به اشتراک گذاشتند.
به هر حال ممنون از لطف شما

علی رجایی

پستتوسط علی رجایی » شنبه 4 دی 1395, 4:09 am

خواهرم سمیرا خانوم به فرض حرف شما درست .این رشته ازسال ٩١تاالان١٠٠تا فارغ التحصیل خواهد داشت تاشما ۵سال تموم کنی ٢٠٠هم میادروش.اقای دکتر کاملا صحیح میفرمایند.این ٣٠٠نفرو کجا جذب میکنند.شما حرف یه ورودی اولو شنیدی بلی.برای بیست نفر اول ورودی شاید جذب باشه.اینقد الکی خودتو خوش نکن بعداز۵سال که شما فارغ التحصیل میشی جذب میشی.این اصلا منطقی نیست اونایی که سال اول ودوم بودن توفکر جذبن.نه تویی که میخواین بعداز ۵سال تموم کی.چرا اینقد خودتونو محقق و باسواد میدونین.یکم منطقی باشیم.امکان ندارهاین رشته بغیر ازچننفر اول وردودی باراشون کار باشه.دلخوش مباش.

علی رجایی

پستتوسط علی رجایی » شنبه 4 دی 1395, 4:09 am

خواهرم سمیرا خانوم به فرض حرف شما درست .این رشته ازسال ٩١تاالان١٠٠تا فارغ التحصیل خواهد داشت تاشما ۵سال تموم کنی ٢٠٠هم میادروش.اقای دکتر کاملا صحیح میفرمایند.این ٣٠٠نفرو کجا جذب میکنند.شما حرف یه ورودی اولو شنیدی بلی.برای بیست نفر اول ورودی شاید جذب باشه.اینقد الکی خودتو خوش نکن بعداز۵سال که شما فارغ التحصیل میشی جذب میشی.این اصلا منطقی نیست اونایی که سال اول ودوم بودن توفکر جذبن.نه تویی که میخواین بعداز ۵سال تموم کی.چرا اینقد خودتونو محقق و باسواد میدونین.یکم منطقی باشیم.امکان ندارهاین رشته بغیر ازچننفر اول وردودی باراشون کار باشه.دلخوش مباش....

علی رجایی

پستتوسط علی رجایی » شنبه 4 دی 1395, 4:14 am

دوسان فکرکنم بعضیا خودشون میخوان پزشکی مولکولی بدن الکی شلوغش میکنن تاهیکس سمتش نره. عزیزانیکه این رشته و بیوتکو انتخاب کردن همگی قبولید و اینده کاریتون خیلی خیلی خیلی بتر از این رشته کاربردیه .الکی خوش نباشین جذب میشین.۵_۶نفر اول وردیها جذبن.کاش شماکه دوسال تحقیق رشته میکردین این چیزارو م در نظر میگرفتین.بچه ها مطمین باشید این سمیراخانم خودش پزشکی موکولی میده الکی جوسازی میکنه یه رشته مبهمو باپزشکی مولکولی مقایسه میکنه.

mMaryam

پستتوسط mMaryam » شنبه 4 دی 1395, 4:42 am

سلام آقاي دكتر ممنون از راهنماييتون
من ارشدم گياهي بود ليسانسم عمومي بود رشته هاي ليسانسمو دوست دارم حتي ميخواستم دوباره ارشد بخونم ميكروب و ايمني
ممنون از شما منم نياز به كار دارم بعدش اگر بيكاري داشته باشه فايده اي نداره الانم حتي به خاطره كار ميخوام ادامه بدم من مشاوره كرده بودم گفتن رشته خوبيه و كار براش فراوان هست خيلي ممنون از راهنماييتون

الپای

پستتوسط الپای » شنبه 4 دی 1395, 6:04 am

با سلام خدمت اقای دکتر.
جمله هاتون خیلی دلنشینه.منم دیشبوخیلی فکر کردم.این رشته سلولی کاربردی فقط به جذب دلمونو خوش کردیم بیرون نه توازمایشگاه نه جای دیگه کار نیست که.از اولین وردوی تاالانم اصلا جذب نداشته.تاالانم خیلی ها تحصیل میکنن.ماتاتموم کنیم مطمینا خیلی بیشتر میشه.درست میفرمایید جذب هم دیگه نهایت براده نفر اوله .من با اینکه کلاس ایناهم میرفتم از شب تصمیم گرفتم یه رشته خوب انتخاب کنم فقط شغل داشته باشه.درامد خیلی برام مهمه.هنوز ۵ماه فرصت هست احتمال زیاد مرداده امتحان.رشته های داروسازی چطورن؟؟دوستام میگن چون انتخاب رشته میکنیم چندین انتخاب داریم؟

بازگشت به “دکترای تخصصی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان