سهمیه ی استعدادهای درخشان

parnianehaftrang

سهمیه ی استعدادهای درخشان

پستتوسط parnianehaftrang » شنبه 12 فروردین 1391, 9:04 am

سلام. چند تا سوال راجع به استعدادهای درخشان داشتم ممنون میشم جوابم رو بدین:
آیا سهمیه ی استعدادهای درخشان مازاد بر پذیرشی هستش که تو دفترچه نوشته؟ یعنی اگه یه رشته 4 نفر بر میداره، استعداد درخشان جزو این 4 نفره یا جدا از اون هستش؟
بعد اینکه آیا روی این مورد میشه حساب ابز کرد یا ریسک هستش؟ آیا در رشته هایی که بین رشته ای ان مثل نانو یا نفورماتیک شانس قبولی استعداد درخشان بیشتره یا رشته هایی که مرتبط با رشته ی اون شخص هستن؟
یه سوالم داشتم: اگه یک فردی استعداد درخشان باشه و ورودی بهمن86 باشه و دیگری مهر 87 اینها باهم در یک سال یعنی سال 91 کنکور ارشد خواهند داد، در این صورت کدام یک به عنوان استعداد درخشان در کنکور سهمیه خواهد داشت؟ هر دو؟

و در مورد اینکه از هر کلاس سه نفر هم به عنوان استعداد درخشان 10% در کنکور ارشد سهمیه دارن هم توضیح بدید؟ و آیا نفر اول از هر دو تاسهمیه(یعنی بدون کنکور و 10%) میتونه استفاده کنه یا نه؟

ممنون از اینکه سوالهای ما رو پاسخ میدید. پایدار باشید.

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

سئوال وجواب : سهمیه ی استعدادهای درخشان

پستتوسط کارشناس آموزشی » شنبه 12 فروردین 1391, 9:26 am

بله مازاد بر پذیرشی هستش -ریسکی نداره فقط یکبارمیتوانید شرکت کنیدتا2سال بعدازفارغ التحصیلی -رشته هایی که مرتبط با رشته ی اون شخص هستن باید انتخاب بشه - مهم تاریخ فارغ التحصیلیه که باید قبل از31شهریور سال بعدباشه وطول تحصیل بیش از8ترم نباشه باایندوشرط هردو میتوانند
حداكثر 10 درصد از ظرفيت پذيرش مازاد در هر رشته به دانشجويان داراي استعداد درخشان دوره روزانه مقاطع مختلف تخصيص داده ميشه و جهت استفاده از اين سهميه شركت در آزمون و كسب حداقل 90 درصد نمره اي كه آخرين نفر به دست آورده است لازمه - قانونی درخصوص 3نفرازهرکلاس نیست

parnianehaftrang

پستتوسط parnianehaftrang » شنبه 12 فروردین 1391, 2:55 pm

ممنون از پاسختون. فقط یه سوال: آیا میشه که از سهمیه ی استعدادهای درخشان به این صورت استفاده کرد که در یک رشته ای امتحان داد و از سهمیه ی 10% استفاده کرد و برای یک رشته ی دیگه هم بصورت بدون کنکور درخواست کرد؟ برای انفورماتیک که یک رشته ای است که همه میتونن شرکت کنند اگر درخواستهای سهمیه ی استعداد درخشان از طرف چند نفر و از رشته های مختلف وجود داشته باشه احتمال قبولیه کدوم فرد بیشتره؟
لطفا در مورد ورودی ها هم که سوال کرده بودم پاسخ بدید. ممنون از لطفتون.
ممنون که سوالامون رو بی جواب نمیذارید

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

پستتوسط کارشناس آموزشی » یک شنبه 13 فروردین 1391, 10:15 am

متقاضيان واجد شرايط مجازند فقط از يك نوع از تسهيلات(با آزمون يا بدون آزمون)براي پذيرش استفاده نمايند و استفاده از هر دو روش براي پذيرش در يك سال امكانپذير نمي باشد. اما مي توانند به صورت آزاد در آزمون بارشته متفاوت شركت نمايند.
عمده شرکت کنندگان انفورماتیک کارشناس کامپیوترهستند چون ازدانشگاههای غیر وزارت بهداشت هستند این تسهیلات شامل آنها نمیشود بنابراین احتمال قبولی مدارک پزشکی از همه بیشتر هست.

asdqwe

پستتوسط asdqwe » چهار شنبه 16 فروردین 1391, 4:11 am

ببخشید من ورودی 89ام ولی همراه نودی ها تموم می کنم (چون تغییر رشته دادم ) آیا می تونم از سهمیه استعداد های درخشان استفاده کنم؟چون در ضوابطش نوشته استفاده از سهمیه بین دانشجویان هم ورودی صورت می گیرد !

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

پستتوسط کارشناس آموزشی » پنج شنبه 17 فروردین 1391, 4:55 am

بله همینطوره ورودی باید مشترک باشه

asdqwe

پستتوسط asdqwe » پنج شنبه 17 فروردین 1391, 7:03 am

یعنی من نمی تونم از این سهمیه استفاده کنم ؟ هیچ راه دیگه ای وجود نداره که بتونم از سهمیه استفاده کنم ؟ وقتی که سال سوم می شوم می تونم با 89 ای ها از این استفاده کنم (با توجه به اینکه اونا واحد های بیشتری پاس کرده اند )

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

پستتوسط کارشناس آموزشی » پنج شنبه 17 فروردین 1391, 7:12 am

بهتره به واحد آموزش دانشگاه مراجعه کنید وازاونجا سئوال کنید چون بخشنامه اینطورمیگه

Mzahra92

Re: سهمیه ی استعدادهای درخشان

پستتوسط Mzahra92 » یک شنبه 1 مهر 1397, 9:56 am

ضمن عرض سلام وخسته نباشید
در اعلام نتایج نهایی برای بنده نوشته پذیرفته شده سهمیه مازاد استعداد درخشان! منظورش دوره شهریه پردازه!؟
سهمیه استعداد درخشان داشتم البته!

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

Re: سهمیه ی استعدادهای درخشان

پستتوسط کارشناس آموزشی » یک شنبه 1 مهر 1397, 6:12 pm

سلام
خیر

بازگشت به “کارشناسی ارشد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان