مشاوره جزوه و روش خواندن

mr-ata

مشاوره جزوه و روش خواندن

پستتوسط mr-ata » جمعه 11 مرداد 1392, 12:03 am

سلام
بنده ترم 6 هوشبری هستم و می خوام ارشد پرفیوژن شرکت کنم
در مورد خوندن درسایی مثل داخلی جراحی و فیزیک پزشکی و فارماکولوژی سوال داشتم.

1- نیاز هست کل کتابای داخلی جراحی رو خط ب خط بخونم ؟
2 - به فکر استفاده از جزوات موسساتی مثل شما افتادم اما راستش نمی تونم خیلی بهشون اعتماد کنم ، منظورم اینه که نمی دونم واقعا کامل هستن یا نه ؟ آخه مثلا جزوه داخلی جراحی موسسه معین حدودا 1100 صفحه است در صورتی که کل کتابای داخلی جراحی حدودا 4200 ص !!! نمی دونم کل مطالبی که نیاز هست رو پوشش میده یا نه
3 - به نظر شما خوندن رو با چه درسایی شروع کنم ؟ من خودم داخلی جراحی رو با یک درسی مثل فیزیولوژی شروع کردم و بعد اتمام فیزیولوژی میخوام فارماکو بخونم البته هر روز یک ساعت زبان میخونم ، به نظرتون درست شروع کردم یا نه ؟
4 - من عادت دارم زبان رو بصورت یادگیری لغت بصورت جداگانه میخونم ( منظورم اینه که لغت رو با معنی اش حفظ می کنم بعد میرم سراغ لغت بعدی ؛ کتاب 504 و تافل رو هم همینطوری لغاتشو یاد گرفتم ) و اصلا عادت به یادگیری اون توی جمله ندارم و همیشه به همین سبک خوندم ، به نظر شما با توجه به اینکه اگه بخوام روشم رو عوض کنم زمان میبره تا به روش جدید عادت کنم درسته که روشم رو عوض کنم یا نه ؟
5 - به نظر شما چند وقت بعد از خوندن یک مبحث باید اونو دوره کرد و تست زد ؟ دوره های بعدی همون درس با چه فاصله زمانی باشن که فراموش نشه. آخه من خیلی سریع مطالب رو فراموش میکنم اصلا هم نمیدونم چکار کنم ، راحت مطلبو می فهمم اما خیلی زود فراموشش می کنم.
6 - نمی دونم جزوات کدوم موسسه رو تهیه کنم که کامل تر باشه ؟ واقعیتش بین موسسه شما و موسسه دکتر خیلی موندم اما بیشتر نظرم سمت موسسه شماست چون رشته های پرستاری رو کامل تر داره. میخواستم نظر شما رو بدونم.
7 - و آخرین سوال هم اینکه برای درس داخلی جراحی چه کتاب تستی رو پیشنهاد می کنید که بصورت موضوعی ( مثلا سوالات مبحث قلب ، تنفس و ... ) تست داشته باشه که بتونم بعد خوندن یک جلد از برونر تست های اون مبحث رو بزنم.

ببخشید سوالاتم زیاد بود ، آخه مقصدم رو تعیین کردم اما مسیری که باید طی کنم برام خیلی نامشخص و گنگه . به راهنماییتون خیلی نیاز دارم.
با سپاس و تشکر فراوان

یاعلی

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

جواب: مشاوره جزوه و روش خواندن

پستتوسط کارشناس آموزشی » جمعه 11 مرداد 1392, 5:17 am

1بله
2-جزوه ای رونمیتونید پیداکنید که 100در100سوالات روجواب بده شایدجزوات معین5تا10درصد سوالات روپوشش نده که برای 5درصد خوندن3هزارصفحه منطقی نیست
3 -درست شروع کردید
4 - بهتره عوض نکنید
5 - هر5یا6فصل یکبارتستای قبلیوبزنید
6 - اول جزواتوببینید بعدبخرید
7 - انتشارات بشری ازلحاظ تست قویه

mr-ata

Re: مشاوره جزوه و روش خواندن

پستتوسط mr-ata » جمعه 11 مرداد 1392, 10:58 pm

مرسی از راهنماییتون

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

جواب: مشاوره جزوه و روش خواندن