شیمی دارویی یا بالینی؟

ملیحه

شیمی دارویی یا بالینی؟

پستتوسط ملیحه » چهار شنبه 3 اسفند 1390, 11:08 am

سلام، من دانشجوی سال چهارم داروسازی هستم و میخوام برای تخصص بخونم اما بین این دو رشته نمیتونم چطور انتخاب کنم،نمیدونم آینده هر کدوم از این رشته ها چی میشه و اون چیزی که از این 2رشته انتظار میره در ایران تا چند سال دیگه میشه بهش رسید‏(مخصوصا بالینی‏)‏؟و اینکه مزیت هر کدوم چیه؟ لطفا راهنمایی ام کنید تا بتونم تصمیم درستی بگیرم.ممنون 

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

جواب کارشناس : شیمی دارویی یا بالینی؟

پستتوسط کارشناس آموزشی » چهار شنبه 3 اسفند 1390, 4:15 pm

سلام، من دانشجوی سال چهارم داروسازی هستم و میخوام برای تخصص بخونم اما بین این دو رشته نمیتونم چطور انتخاب کنم،نمیدونم آینده هر کدوم از این رشته ها چی میشه و اون چیزی که از این 2رشته انتظار میره در ایران تا چند سال دیگه میشه بهش رسید‏(مخصوصا بالینی‏)‏؟و اینکه مزیت هر کدوم چیه؟ لطفا راهنمایی ام کنید تا بتونم تصمیم درستی بگیرم.ممنون
مسلما داروسازی بالینی هم ازلحاظ قبولی راحتتره وهم کاربردآن برای شما که دکترای حرفه ای هستید بهتره
داروسازی بالینی در زمینه مشاوره دارویی برای پزشکان فعالیت دارد. پزشکان متخصص می‌توانند پاسخ سوالات تخصصی دارویی خود را از داروسازان بالینی دریافت کنند. این رشته نیز مانند رشته پزشکی به زیر شاخه‌های متعدد از قبیل کودکان، عفونی، داخلی، مراقبتهای ویژه و غیره تقسیم می‌شود. امروزه در دنیا به تعداد تخصصهای پزشکی موجود، تخصصهای داروسازی بالینی به وجود آمده است. هدف از این رشته "مصرف بهینه دارو" یا به عبارتی جایگزین نمودن داروهای تجویز شده با داروهای بهتر، کاهش مصرف اقلام دارویی، تغییر مقادیر مصرف دارو (کم یا زیاد کردن مقدار مصرف دارو) می‌باشد. مصرف بهینه فقط کم مصرف کردن نیست بلکه درست مصرف کردن است
شیمی ‌دارویی ، جنبه‌ای از علم شیمی ‌است که درباره کشف ، تکوین ، شناسایی و تغییر روش اثر ترکیبات فعال زیستی در سطح مولکولی بحث می‌کند و تاثیر اصلی آن بر داروهاست، اما توجه یک شیمی‌دان دارویی تنها منحصر به دارو نبوده و بطور عموم ، دیگر ترکیباتی که فعالیت زیستی دارند، باید مورد توجه باشند. شیمی ‌دارویی ، شامل جداسازی و تشخیص و سنتز ترکیباتی است که می‌توانند در علوم پزشکی برای پیشگیری و بهبود و درمان بیماریها بکار روند
شیمی ‌دارویی برای رشته های شیمی مناسب هست نه برای شما وشرکت کننده رشته های کارشناسی ارشد شیمی زیادی دارد

ملیحه

پستتوسط ملیحه » پنج شنبه 4 اسفند 1390, 8:04 am

اگر قبولی آزمون را در این 2رشته کنار بذاریم، از نظر جایگاه اجتماعی ، احتمال موفقیت در کار کدوم بهتره؟ معنی واقعی یک داروساز یک متخصص بالینی هست یا شیمی دارویی؟ من فکر میکنم اگر به یکی از اینها واقعا علاقه داشتم راحتر انتخاب میکردم اما الان فقط باید با توجه به شرایط انتخاب کنم. ممنون از اینکه راهنمایی ام میکنید.

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

پستتوسط کارشناس آموزشی » پنج شنبه 4 اسفند 1390, 3:27 pm

داروسازی بالینی بهتره-داروساز بیشتر نیاز به تخصص بالینی دارد نه شیمی د

somaye1982

سئوال وجواب : شیمی دارویی یا بالینی؟

پستتوسط somaye1982 » چهار شنبه 9 فروردین 1391, 7:59 am

سلام

خسته نباشید

رشته / مقطع / کشور مورد تقاضا :دیپلم تجربی _لیسانس شیمی کاربردی دولتی-ارشد شیمی آلی آزاد-متقاضی دکترای عمومی داروسازی

من میخوام دکترای عمومی داروسازی بخونم و یه دانشگاه ارزون که مدرک زبان بالایی نخواد البته نمیدونم کدوم گرایش داروسازی برای من که دارم از شیمی آلی میرم به داروسازی بهتره؟
میشه منو در زمینه ی رشته ی داروسازی و تمامی گرایش های اون راهنمایی کنید و اینکه کدوم بازار کار بهتری در ایران دارند

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

سئوال وجواب : شیمی دارویی یا بالینی؟

پستتوسط کارشناس آموزشی » جمعه 11 فروردین 1391, 11:42 am

سهمیه آزاد در این رشته ها هست ولی نمیصرفه هزینه بسیاربالاداره امادولتی مدرک زبان میخواد اگه تلاش کنیدزبان قبولیش مهم نیست مهم قبولی درخودرشته است
سه رشته داروسازی هسته ای ، نانودارویی وشیمی دارویی میتوانید شرکت کنید بین دورشته شیمی ونانوبهتره یکی راانتخاب هردوش خوبه

Mohammad6264

شیمی دارویی یا بالینی

پستتوسط Mohammad6264 » یک شنبه 11 مهر 1400, 7:41 pm

سلام من ارشد شیمی دارویی دارم آیا امکانش هست داروسازی بالینی بخونم برای تخصص داروسازی؟

Mohammad6264

Re: شیمی دارویی یا بالینی؟

پستتوسط Mohammad6264 » یک شنبه 11 مهر 1400, 7:47 pm

سلام من ارشد شیمی دارویی دارم آیا امکانش هست داروسازی بالینی بخونم؟

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

Re: شیمی دارویی یا بالینی؟

پستتوسط کارشناس آموزشی » دو شنبه 12 مهر 1400, 6:51 am

سلام
خیر نمیشه

بازگشت به “دکترای تخصصی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان