بیوشیمی بالینی و شیمی دارویی و فارماکوگنوزی

شیمیست

بیوشیمی بالینی و شیمی دارویی و فارماکوگنوزی

پستتوسط شیمیست » یک شنبه 7 اردیبهشت 1393, 5:57 pm

سلام

من دانشجوی ترم آخر کارشناسی شیمی هستم ، امسال توی کنکور ارشد شیمی شرکت کردم ، چندتا سوال داشتم ، ممنون می شم جواب بدین.

-در حال حاضر توی وزارت علوم ، رشته شیمی دارویی رو دانشگاه های شهید بهشتی و خواجه نصیر گذاشتن.. امسال من خیلی آماده نبودم ( خیلی فرصت مطالعه واسه کنکور و تست زدن و... رو نداشتم ).. حقیقتش به بیوشیمی و شیمی دارویی و... خیلی علاقه دارم.. اما چون فکر نمی کنم شیمی دارویی وزارت علوم رو امسال قبول بشم ، نمی دونم چی کار کنم.. به نظرتون این کار منطقی هست که یه سال بمونم پشت کنکور ؟ ( می دونم که اگه بمونم ، احتمال قبولیم زیاد هست ) یا بهتره برم یه گرایشی مثل شیمی آلی یا شیمی تجزیه ( که قبول می شم همین امسال ) .. و واسه دکترا کنکور شیمی دارویی وزارت بهداشت رو بدم؟ می دونم که با مدرک ارشد شیمی آلی و تجزیه می شه توی کنکور دکترای شیمی دارویی وزارت بهداشت شرکت کرد... ولی واسه مصاحبه به نظرتون به این مسئله که مدرک ارشدم دارویی نبوده گیر نمی دن؟

- در مورد خود رشته شیمی دارویی هم اگه می شه یه کمی توضیح بدین... من شنیدم که کارخونه های داروسازی معمولا داروسازهای عمومی رو استخدام می کنن.. این جوریه؟.. کلا بازار کار شیمی دارویی چطوره؟.. راحت می شه عضو هیات علمی شد؟.. اصلا شیمی دارویی کاربردی توی زمینه صنعتی توی ایران داره؟ چون بعضیا می گن کارخونه های داروسازی ایران صرفا دارو رو بسته بندی می کنن ! و هیچ کار تحقیقاتی انجام نمی دن که به متخصص شیمی دارویی نیاز داشته باشن.

- با توجه به این که بیوشیمی علاقه دارم.. یه کار دیگه هم توی ذهنم هست.. این که بمونم یه سال پشت کنکور و سال آینده توی کنکور بیوشیمی بالینی شرکت کنم ( چون که ظاهرا بازار کار بیوشیمی بالینی بهتر هست ).. به نظرتون از نظر بازار کار بیوشیمی بالینی اون قدری بهتر هست که یه سال بمونم پشت کنکور واسش؟ ( فرض رو بر این بذارید که اگه بمونم تمام تلاشمو می کنم و احتمال قبولیم هست. )

در مورد گرایش فارماکوگنوزی تخصص داروسازی هم توضیح بدین.. بازار کارش چطوره؟ امسال احتمالا فیتوشیمی بتونم قبول بشم.. اگه ارشد فیتوشیمی بخونم می تونم توی کنکور فارماکوگنوزی شرکت کنم .. به نظرتون این کار رو نکنم؟

ببخشید که سوالاتم خیلی زیاد بودن... خیلی خیلی ممنون می شم اگه جواب بدین.

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

Re: بیوشیمی بالینی و شیمی دارویی و فارماکوگنوزی

پستتوسط کارشناس آموزشی » دو شنبه 8 اردیبهشت 1393, 1:10 pm

بله منطقیه
خیرمشکلی نداره همه شرکت کننده ها شیمی هستند
بله عمدتا به همین شکله - کاربرد صنعتی هم داره وبرای هیئت علمی شدن هم خوبه جابرای کاربراش هست
فارماکوگنوزی کاربرد نداره ونمیتونید شرکت کنید

شیمیست

پستتوسط شیمیست » دو شنبه 8 اردیبهشت 1393, 3:36 pm

ممنونم از جوابتون.. پس به نظرتون ایرادی نداره که ارشد تجزیه یا آلی بخونم ، و واسه دکترا برم دارویی؟ تجزیه بهتر هست یا آلی ؟ کدومشون واسه مصاحبه و قبول شدن توی کنکور دکترای شیمی دارویی بهتر هست؟

در مورد بیوشیمی بالینی جوابم رو ندادین !... پرسیده بودم به نظرتون از نظر بازار کار ، بیوشیمی بالینی اون قدری بهتر هست که یه سال بمونم پشت کنکور واسش؟

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

پستتوسط کارشناس آموزشی » سه شنبه 9 اردیبهشت 1393, 2:28 pm

نه - تجزیه بهتره-تجزیه
بله خیلی بهتره

غزل پورغلام

پستتوسط غزل پورغلام » یک شنبه 19 اردیبهشت 1400, 2:42 pm

سلام میخواستم بدونم فرق بیوشیمی بالینی با شیمی دارویی چیه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
و اینکه توی مقطع کارشناسی باید چه رشته ای بخونیم برای این دو؟

کارشناس آموزشی
مدیر سایت

پستتوسط کارشناس آموزشی » دو شنبه 20 اردیبهشت 1400, 7:19 am

سلام
بیوشیمی بالینی علومآزمایشگاهیه ، شیمی دارویی کنترل کیفی دارویی
برای بیوشیمی بالینی،بیوشیمی بالینی وبرای شیمی دارویی شیمی آلی

بازگشت به “کارشناسی ارشد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان