داشتن تنوع مطالعاتی در طول روز مهمه؟

داشتن تنوع مطالعاتی در طول روز مهمه؟

یکی از اصول داشتن برنامه مطالعاتی صحیح، رعایت اصل تنوع مطالعاتی می باشد.

زیرا در آزمون هر درس بسته به نوع خود (تمرینی، خواندنی و حفظی) قسمت خاصی از مغز را درگیر می کند. بنابراین تنوع مطالعاتی، از خستگی قسمت خاصی از مغز جلوگیری می کند و شما می توانید با حضور ذهن و تمرکز بالاتری به مطالعه بپردازید.

از طرفی تنوع مطالعاتی در برنامه مطالعاتی سبب می شود دروس برای شما بیشتر مرور شوند.

برای مثال اگر درس بیوشیمی را فقط در روزهای جمعه مطالعه کنید تا هفته آینده این درس مرور نخواهد شد، اما اگر هر روز دروس متفاوتی را در برنامه مطالعاتی خود قرار دهید دفعات مرور شما بالاتر خواهد رفت و دروس برای شما تکرار خواهند شد.

نکته مهم دیگری که باید به آن دقت داشت این است که در آزمون دروس نیز متنوع هستند و شما نیاز به آمادگی تمامی قسمت های ذهن خود دارید، بنابراین اگر در طول روز تنوع در دروس خود داشته باشید می توانید ذهن خود را برای جلسه آزمون تقویت نمایید.

بنابراین، تنوع مطالعاتی را برای جلوگیری از خستگی ذهن و افزایش کیفیت مطالعه خود رعایت کنید تا بتوانید با مرور بیشتر مطالب در طول هفته، به تثبیت آنها کمک کنید و در آزمون به موفقیت دست پیدا کنید.

بنابراین برای جلوگیری از خستگی ذهن و افزایش کیفیت مطالعه‌ی خود، تنوع مطالعاتی را رعایت کنید تا بتوانید با مرور بیش‌تر مطالب در طول هفته به تثبیت آن‌ها کمک کرده و در آزمون به موفقیت دست پیدا کنید.

تکنیک طلایی:

خودتان را عادت دهید که از زمان های کم هم بهترین استفاده را ببرید.به زمان های کم ، حساس شوید .داوطلبی که به زمان های کم حساس شود میتواند در مطالعه ی چند ساعته بسیار موفق باشد.از همین لحظه این تمرین را انجام دهید.

باهر درسی که دوست دارید.صبح که از خواب بیدار شدی قبل از اینکه بری شروع به خواندن درس های دیگه کنی ، اول بیا ۱۰ دقیقه اون درسی که ضعیف هستی رو  بخون.

ظهر خواستی چند دقیقه چرت بزنی در حالت دراز کشیده هم همین طور  و…

این عادت مطالعاتی باعث میشه تمرکز شما در مطالعه ی مباحث دشوار که نیاز به زمان گذاشتن بیشتری دارند ،با بالاترین بهره وری همراه باشد.این تکنیک تا الان برای هر داوطلبی افزایش صعودی درصد را به همراه داشته است.

پست های مرتبط